Świadczymy kompleksowe usługi hardeningu systemów Linux. Wykonujemy audyty bezpieczeństwa konfiguracji systemów oraz testy penetracyjne aplikacji internetowych. Wdrażamy systemy IPS/IDS, tworzymy zaawansowane konfiguracje firewall.

Hardening systemów linux oraz audyty bezpieczeństwa

Podczas zabezpieczania systemów opieramy się na ponad 15 letnim doświadczeniu i opracowanych wewnętrznych materiałach. Dodatkowo korzystamy z wytycznych Red Hat Enterprise Linux i SANS Institute Linux Security.

Wdrożenia systemów IDS

IDS (Intrusion Detection System) – to sprzętowe lub programowe rozwiązania służące do wykrywania prób ataków na infrastrukturę sieciową. Główną rolą IDS jest detekcja ataku i informowanie o tym administratora. W połączeniu IDS np. z firewallem powstaje kompletne rozwiązanie IPS, które będzie w stanie nie tylko wykryć, ale i zablokować atak.

Tworzenie i wdrażanie dedykowanych, zaawansowanych konfiguracji firewall

Oferujemy tworzenie zaawansowanych, dostosowanych do potrzeb klienta konfiguracji firewall.

Wdrażanie systemów kopii zapasowych

Wdrażamy zaawansowane systemu kopii zapasowych i przywracania danych.

Cyberbezpieczeństwo

Cyberprzestępczość w dzisiejszych czasach

Z roku na rok możemy zaobserwować wzrost cyberataków, które dotyczą nie tylko osób indywidualnych, ale także firm. Zajmujący się m.in. badaniem zagrożeń i atakami zespół CERT Polska, odnotowuje dziennie ponad 450 tys. (ta liczba ciągle wzrasta) alertów o naruszeniu warunków bezpieczeństwa w polskiej sieci.